Serwis i części zamienne


Via Cargo Technika została wydzielona jako osobny podmiot ze struktur Via Cargo S.A. Jej zadaniem jest obsługa techniczno-serwisowa taboru kolejowego oraz sprzedaż i regeneracja części zamiennych do wagonów kolejowych i lokomotyw.

Nasi fachowcy dbają o stan techniczny wagonów, które są wykorzystywane do przewozów przez spółki z Grupy Exploris. Realizujemy również zlecenia na potrzeby klientów zewnętrznych. Serwis mobilny dostępny jest 7 dni w tygodniu / 24h .

Via Cargo Technika jest wyłącznym importerem kół monoblokowych produkcji VYKSA STEEL WORKS na rynku polskim oraz w krajach Beneluxu i Niemczech. Koła te dostarczamy do warsztatów naprawczych oraz do fabryk wagonów.

Poza kołami Via Cargo Technika jest importerem osi kolejowych produkcji LUGCENTROKUZ  N.A.S. MONYATOVSKY oraz eksporterem obręczy kolejowych do wagonów i lokomotyw  produkcji HUTA BANKOWA na rynek białoruski.

W naszym portfolio oferujemy również części kolejowe i podzespoły do wagonów, w tym: zestawy kołowe - nowe i używane, wózki, czopy, sprzęgi, sprężyny, zderzaki i inne.

Spółka posiada certyfikat ISO 9001:2008