O FIRMIE

O FIRMIE

Od 2004 r. działamy z sukcesami na międzynarodowym rynku przewozowym. Zaczynaliśmy jako jednoosobowa spółka z siedzibą w Warszawie, by wraz z upływem czasu rosnąć, zdobywać rynki i doświadczenie.

Od 2014 r. Via Cargo S.A. wchodzi w skład holdingu Exploris SA z Luksemburga. Holding zrzesza 16 spółek współpracujących ze sobą w kilku krajach europejskich w różnych obszarach rynkowych – transportu kolejowego, spedycji kolejowej i samochodowej oraz napraw i serwisu taboru kolejowego. Specjalizujemy się w przewozach masowych – naszą domeną są ciężkie składy całopociągowe, z towarami takimi jak paliwa płynne, stal, węgiel, chemikalia, kontenery i samochody osobowe i ciężarowe oraz inne produkty. Ze względu na charakter naszych przewozów, transporty realizujemy wykorzystując własną infrastrukturę przewozową (lokomotywy, wagony i bocznice) lub posiłkujemy się podwykonawcami zewnętrznymi. W strukturze Exploris SA funkcjonują zarówno spółki spedycyjne, jak i przewoźnicy kolejowi.

Geograficznie jesteśmy obecni w Niemczech, Polsce, Czechach, Holandii, Belgii i Austrii – towary przewozimy jednak w całej Europie. Posiadamy ponad 70 lokomotyw, głównie nowoczesne ciężkie liniowe lokomotywy elektryczne, lokomotywy spalinowe oraz kilkaset wagonów różnego typu w stałym obrocie.

Dbamy o rozwój spółki i inwestujemy w nowe technologie (specjalistyczne oprogramowanie wspomagające prowadzenie ruchu kolejowego, badania szlaków pod kątem oszczędności emisji spalin i zużycia energii elektrycznej), nowe lokomotywy oraz w szkolenia pracowników.

Rok do roku zwiększamy przewieziony tonaż, a tym samym obroty firmy. Rok 2016 zamknęliśmy obrotem skonsolidowanym 93,8 miliona EUR i 14 milionami przewiezionych ton. W latach 2017 i 2018 przewieźliśmy po ponad 16 milionów ton i zrealizowaliśmy obrót powyżej 120 milionów EUR rocznie.

Naszą misją jest stworzenie paneuropejskiego przewoźnika operującego własnym taborem we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

 

skontaktuj się z nami
wyślij do nas wiadomość, a nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania.

  VIA CARGO S.A.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: via@viacargo.pl
  Internet: www.viacargo.pl

  Komunikacja z Akcjonariuszami
  Klauzula RODO

  VIA CARGO TECHNIKA Sp. z o.o.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: via@viacargo.pl
  Internet: www.viacargo.pl

  HSL POLSKA Sp. z o.o.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: hsl@hsl.pl
  Internet: www.hsl.pl