TRANSPORT KOLEJOWY

TRANSPORT KOLEJOWY

Transport kolejowy to nasza domena. Od 2005 roku, najpierw wyłącznie jako spedycja, a obecnie jako spedycja i przewoźnik kolejowy w jednym, transportujemy towary na obszarze całej Europy. Specjalizujemy się w organizacji przewozów masowych, głównie ciężkich pociągów dla przemysłu. Transportujemy paliwa, dodatki do paliw, chemikalia, stal, złom, gazy, węgiel, koks, kruszywa, drewno, kontenery, samochody i wiele innych towarów.

Na terenie Niemiec, Polski, Holandii i Belgii operujemy przede wszystkim jako przewoźnik. Korzystamy z ponad 70 własnych lokomotyw. Są to głównie lokomotywy elektryczne, w większości nowe. Flotę uzupełnia kilka liniowych lokomotyw spalinowych oraz lokomotywy manewrowe.
W Niemczech posiadamy dwie licencje przewozowe – w przewozach na duże odległości operujemy jako HSL Logistik, natomiast jako DeltaRail realizujemy obsługę przejścia granicznego we Frankfurcie (O). Posiadamy licencje przewozowe również w Polsce (HSL Polska), w Belgii (HSL Belgium) i w Holandii (HSL Netherlands).

Jako spedycja korzystamy z zasobów własnych i zewnętrznych. Optymalnie dobieramy podwykonawców, tak aby uzyskać jak najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny. Organizujemy przewozy przez wiele krajów, często połączone z dodatkowymi usługami, takimi jak rozpraszanie wagonów do kilku odbiorców lub ponowne nadania w nowych relacjach z innymi towarami, przeładunki, czyszczenie taboru i naprawy.

Korzystamy z kilku tysięcy specjalistycznych wagonów. Pochodzą one zarówno z zasobów własnych, jak i od współpracujących z nami firm partnerskich we wszystkich krajach UE. Posiadamy umowy z Koleją Białoruską oraz dostęp do taboru szerokotorowego, dzięki czemu możemy niezależnie od operatorów państwowych przekazywać i uruchamiać pociągi na styku Wschód-Zachód. Nasza główna baza operacyjna na granicy wschodniej to przejście graniczne Swisłocz/Siemianówka.

Jesteśmy jedyną firmą prywatną operującą na rynku kolejowym i skupiającą w jednym ręku tak wiele możliwości.

skontaktuj się z nami
wyślij do nas wiadomość, a nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania.

  VIA CARGO S.A.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: via@viacargo.pl
  Internet: www.viacargo.pl

  Komunikacja z Akcjonariuszami
  Klauzula RODO

  VIA CARGO TECHNIKA Sp. z o.o.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: via@viacargo.pl
  Internet: www.viacargo.pl

  HSL POLSKA Sp. z o.o.

  ul. Duchnicka 3
  01-796 Warszawa
  Tel.: +48 22 569 80 80
  E-mail: hsl@hsl.pl
  Internet: www.hsl.pl